Skip to content

Nieuws

21 januari 2026

Ontvang 50% subsidie voor onderzoek naar slimme elektrificatie

Onderzoek naar oplossingen voor slimme elektrificatie door slim te regelen of een batterij bij te plaatsen komen in aanmerking voor flex-E subsidie

Niet voldoende aansluitcapaciteit?

Wilt u een warmtepomp plaatsen of een laadplein voor elektrisch vervoer realiseren maar is er niet voldoende aansluitcapaciteit? Onderzoek naar oplossingen voor slimme elektrificatie door slim te regelen of een batterij bij te plaatsen komen in aanmerking voor flex-E subsidie. Dit scheelt 50% in de kosten. Ook voor investeringen in flexibele oplossingen is er subsidie beschikbaar.

Flexibele oplossingen

Uit ervaring weten we dat flexibele oplossingen lonen doordat er bespaard kan worden op kosten voor commodity inkoop, programma-verantwoordelijkheid, eigen gebruik zonPV, flex markten van Tennet. De regeling gaat naar verwachting in april 2026 weer open.

Flex-e regeling

De flex-e regeling omvat drie activiteiten die voor subsidie in aanmerking komen:

A: Flex-scan: inzicht in het energieprofiel en flexmaatregelen;

B: Haalbaarheidsonderzoek naar flexmaatregelen in complexe processen: inzicht in het energieprofiel en een conceptueel technisch ontwerp van flexmaatregelen;

C: Realiseren van flexmaatregelen: Capex subsidie voor realisatie van flexibel vermogen.

Het percentage subsidie is 50% voor de onderzoeken (onderdelen A en B) en 35% voor maatregelen (onderdeel C).

Stijn Schlatmann Managing Director

Meer weten?

Neem contact met ons op